Савченко Оксана Михайлівна
Освіта та наукова підготовка
У 1989 році закінчила Харківський державний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди за спеціальністю «вчитель української мови і літератури».
З 1990 по 1993 рік навчалася в аспірантурі при кафедрі української літератури.
Професійна кар’єра
1993 по 2016 рр. обіймала посаду викладача (згодом старшого викладача) кафедри української літератури (української літератури і журналістики імені професора Л.В. Ушкалова).
З 2005 по 2016 рр. ‑ заступник декана з наукової роботи.
з 2018 року до початку повномасштабного вторгнення працювала в Харківській академії неперервної освіти (ХАНО), яка забезпечує підвищення кваліфікації вчителів.
У Центрі (відділі) кар’єрного зростання ХНПУ імені Г.С. Сковороди працює з 2018 року.
Координатор методичного круглого столу, присвяченого співпраці університету із закладами загальної середньої освіти.
Координатор методичного тижня в університеті, який запроваджений з метою підвищення рівня практичної підготовки майбутнього вчителя.
Навчально-методична робота
За час роботи в університеті на посаді викладача викладала різні навчальні дисципліни, зокрема, «Основи наукових досліджень», «Теорія літератури», «Історія української літератури ХХ століття», «Історія літературної критики», «Методика викладання української літератури в школі», була методистом із різних видів педагогічної практики, керівником курсових, дипломних та магістерських робіт.
Розробила авторські теми та курси з історії театру та театральної критики, актуальних питань дослідження літературного процесу, сучасних методик наукової інтерпретації літературного тексту, постколоніальної критики, вивчення явища інтермедіальності на уроках літератури, імагологічного аспекту вивчення літератури, культурологічного аспекту підготовки вчителя літератури, впровадження інтегрованого курсу української та зарубіжної літератур та інші.
Нагороджена годинником від Міністерства освіти і науки України за підготовку переможця фінального етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу для учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка у категорії «філолог».
Наукова діяльність
Автор більше як двадцяти статей, укладач збірників творів О. Гончара та В. Винниченка. Коло наукових інтересів: ‑ інтермедіальність («сліди» і «мова» інших видів мистецтва) в літературі, архетипна критика, постколоніальна критика, феміністичні і гендерні студії. Коло додаткових інтересів: міжкультурні комунікації, етнологія, фольклористика, культура і творчість як форма прояву жіночої ідентичності.
Громадська діяльність
Досліджує історію української нашийної прикраси як частину ансамблю традиційного етнічного одягу та популяризує українське мистецтво на вітчизняних теренах і за межами України.
Учасниця Сковорода-фестів, Сорочинських ярмарків, міжнародних фестивалів української культури в Іспанії та Італії, автор інтеграційних майстер-класів у міжетнічних спільнотах.
Модератор майстер-класів для дітей та підлітків, які мають характер зустрічей з арт-терапії.
Реалізувала просвітницький проєкт гендерного характеру «Жіночі голоси в українській культурі» для співвітчизниць, які перебувають у вимушеній еміграції.
Автор циклу лекцій-концертів, присвячених самобутності української народної пісні, для українських громад.
Учасниця заходів з популяризації читання української книжки в рамках Міжнародного дня захисту дітей у Вроцлаві.
Волонтерська діяльність
Автор ідеї та активний учасник волонтерського факультетського ярмарку «Патріотичні смаколики» на допомогу учасникам АТО. Від 2014 року активно допомагає військовослужбовцям ЗСУ і розвиває власну волонтерську ініціативу «Поділися святом» (традиційні авторські страви до Різдва й Великодня) на підтримку захисників України, які в результаті поранень перебувають у госпіталі.
Від 2022 року ‑ координатор волонтерського проєкту «Українки для України», метою якого є підтримка ЗСУ. Результатом діяльності цієї спільноти є придбання приладів нічного бачення, станцій Starlink, ноутбуків та планшетів, генераторів, зарядних станцій, дронів, кевларових шоломів та іншого захисного спорядження для українських військових, сприяння в переобладнанні та підготовці до виконання бойових завдань автотехніки тощо.